Tautas orientēšanās seriāls “Siguldas Kompass 2021” ir noslēdzies un vēlamies savilkt kopā rezultātus un pateikties visiem, kas piedalījās un šo seriālu atbalstīja. Mums ir ar ko lepoties visas Latvijas līmenī!

Kopumā Siguldas Kompass 2021 seriālā gada griezumā startēja 511 unikāli sportisti – bērni, jaunieši, pieaugušie un seniori. Mēs devām iespēju startēt 5 bērnu un jauniešu vecuma grupās, kā arī 4 pieaugušo un senioru meistarības grupās. Kopā gada laikā mūsu seriālā notika 2573 starti ar rezultātiem. Un tas vēl ir neskaitot “virtuālo treniņu kārtas”, kur katrā vidēji startēja 80…130 cilvēku. Tātad kopumā 2021.gada laikā “Siguldas Kompass 2021” tika veikti ap 3000 startu. Ar ko arī visus apsveicam!

Īpašs paldies sakāms visām tām superaktīvajām ģimenēm, kas ne tikai savus mazos sūta uz orientēšanās treniņiem, bet arī pašas piedalās Siguldas Kompass seriāla organizēšanā. Šogad seriālu 29 dažādi organizatori – MIZĪGS PALDIES ikvienam no viņiem: Aiga Rozenberga, Ainārs Veģeris, Aleksejs Mjaliks, Andis Janovs, Andris Rozenbergs, Dagnis Dubrovskis, Emīls Mortuļevs, Ilze Lūkina, Ivars Lācis, Jānis Eņģelītis, Jānis Ozoliņš, Jānis Zilvers, Jēkabs Janovs, Kristīne Vieta, Liene Zilvere, Linda Katlapa, Māris Ozoliņš, Māris Zinbergs, Marks Ozoliņš, Normunds Korņejevs, Normunds Kuzāks, Paulis Janovs, Rinalds Ezeriņš, Roberts Leitlands – Mergups, Ronalds Lūkins, Sandra Ozoliņa, Toms Beinerts, Valdis Janovs un Vita Beinerte. Jāatzīmē, ka vairums no šiem organizatoriem ne tikai KP izvieto un novāc, bet arī plāno distances (izmantojot PurplePen) un veic kartes noformēšanu (izmantojot PurplePen), sagatavo PDF failus un pasūta tās izdrukām, un paši ņem rezultātus (izmantojot MeOS). Protams, ka gadās visādas ķebeles, bet mēs tās pārvarām un beigās jau viss ir labi. No sirds par ikvienu no viņiem priecājamies!

Šie visi supertruperīgie Siguldas ļaudis pārstāvēja 20 dažādas aktīvas ģimenes no Siguldas un Siguldas apkārtnes: Beinerti, Dubrovski, Eņģelīši, Ezeriņi, Janovi (otri), Janovi (vieni), Korņejevi, Kuzāki, Lāči, Leitlandi-Mergupi, Lūkini, Mjaliki, Mortuļevi, Ozoliņi (otri), Ozoliņi (vieni), Rozenbergi, Veģeri – Katlapi, Veiti, Zilveri un Zinbergi.

Seriāls izdevās tik kvalitatīvs, jo Māris Zinbergs, kas ir mūsu kluba IT sirds un dvēsele ir izveidojis lielisku rezultātu kopvērtējuma aprēķināšanas IT risinājumu un ik nedēļas rūpīgi un operatīvi publicēja rezultātus mūsu mājaslapā, kā arī nodrošināja RouteGadget GPS analīzes sistēmas darbību. Milzu applausi viņam par ieguldīšanos un kvalitātīvo darbu! (p.s. silti rekomendējam pārējiem orientēšanās klubiem Latvijā izvērtēt, vai http://oresults.zinbergs.com/ var noderēt arī viņiem – mums tas ietaupa laiku un dod iespēju rezultātus kvalitatīvi publicēt jau 15 min laikā pēc kārtas beigām).

Arī kartogrāfijai mēs pievēršam lielu uzmanību, jo vēlamies, lai Siguldas Kompass seriāls ir pazīstams ar kvalitāti. Mūsu kartes vienmēr tiek drukātas uz augstas kvalitātes papīra (vienmēr lietojam Pretex mitrumizturīgo papīru) uz lieliskajiem “Siguldas Dizains” profesionālajiem lāzerprinteriem, gan arī pašas kartes ir pēc iespējas atjaunotas un atbilstošas pēdējām pieejamajām starptautiskās orientēšanās federācijas standartiem. Šogad uzzīmējām 4 jaunas kartes, kas tika izmantotas speciāli Siguldas Kompasam: Kļavas Karjers (autors: Ilgvars Caune), Liberti – Jaunšķēpeles dzirnavas (autors: Valdis Janovs), Purgaiļu purvs – Arupīte (autors: Andis Janovs), Lorupe (autors: Jānis Eņģelītis). Uzzīmējām arī divas jaunas milzīgas kartes, kur šogad norisinājās Latvijas Čempionāts Garajā distancē – Asaru Ezers (autori: Jānis Eņģelītis, Gunārs Dukšte un Viesturs Ziediņš), kā arī Virtakas – Inķi (autors Andris Strazdiņš), kur notika Siguldas Kauss 2021 WRE. Arī šajās lielajās kartēs sākot jau ar 2022 gadu notiks Siguldas Kompass seriāla posmi.

Lielu paldies sakām mūsu atbalstītājiem un lieldraugiem:

  • Siguldas novadam un Siguldas Sporta pārvaldei, kas mums sniedz finansiālu atbalstu (ko ik gadu izcīnām konkurencē ar citiem sportiskiem pasākumiem Siguldas novadā). Šo atbalstu ieguldam kartogrāfijas darbos – jaunu karšu zīmēšanā un atjaunošanā, kā arī seriāla inventārā https://www.sigulda.lv/public/lat/sports/sporta_parvalde/ ;
  • Siguldas Saldējums”, kas ražo, iespējams, veselīgāko un garšīgāko saldējumu Latvijā, un Kompass seriālu atbalsta dāvinot bērniem dāvanu kartes uz viņu saldējuu nepārspējamajā melnajā vafelē viņu romaniski skaistajā Siguldas Saldējuma kafejnīcā (https://www.siguldassaldejums.lv/);
  • Zilver” vīna darītavai – jau daudzus gadus mūsu novada lepnumam, kas ražo daudz un dažādus vīnus un karstos dzērienus. “Zilver” mūsu seriālu atbalsta dāvinot supergardos karstvīnus, ko iegūst pirmās 3 vietas katrā no pieaugušo grupām. Njam! https://zilver.lv/lv/

Kopvērtējums

Kopā 2021.gadā spējām novadīt 27 seriāla kārtas. Neskatoties uz ārkārtīgi sarežģīto situāciju un tomēr pilnībā ievērojot Latvijas Republikas likumus un MK noteikumus, 12 no šīm kārtām notika kā “individuālie treniņi ar laika ņemšanu”, 4 kā “virtuālie treniņi” rudens lokdowna laikā, un 11 kārtas risinājās kā pilnvērtīgas seriāla kārtas. 2021.gada kopvērtējumā ieskaitījām 9 startus (minimāli 2 starti) no kopumā 11 pilnvērtīgām seriāla kārtām kārtām. Uzskaite sākās no 13.kārtas (Spainiekiem), tad turpinājās līdz Latvijas COVID lockdowna ieviešanai, līdz pat Purgaiļu kārtai. Un tad tikai pēdējā Ziedleju kārta. Visas pavasara kārtas notika “individuālo treniņu režīmā”, kur sacensības netika atļautas, tāpēc rezultātus nevarējām vērtēt kopvērtējumā. Tas pats notika arī lockdown režīma laikā Oktobrī un Novembra sākumā notikušajās “virtuālajās individuālo treniņu kārtās”.

Apbalvojam 1.-6.vietai bērnu grupās 8-12.g un 1.-3.v jauniešu grupās (14-16.g) un 1.-3.v pieaugušo un senioru grupās. 1.-3.v katrā grupā abiem dzimumiem saņem arī īpaši darinātās medaļas.

Mūsu seriāla medaļas ik gadu tiek darītas rūpīgi, skurpulozi un ar domu. Medaļas tiek iegrebtas ar lāzeru speciāli atlasītā ozola vai oša koka ripā, un medaļās tiek iegravēta kāda no Siguldas novada īpašajā reljefa formām – kāda grava, kalns vai gravu sistēma. Sigulda ir slavena ar savu kalnaino, gravu pārpilno apkārti, tas mūs izceļ visas Latvijas līmenī un tāpēc to arī attēlojam savās medaļās. Medaļas mums ik gadu palīdz izgatavot http://www.medalasunkausi.lv/ .

Siguldas Kompass 2021 kopvērtējuma uzvarētāji:

Pilna informācija: https://oresults.zinbergs.com/event/187449/summary

S8

Vārds, uzvārdsKlubsKopā
1Madara GraudumaMeridiāns-CPSS-Pārgauja7991
2Linda PikšenaSiguldas Takas4196
3Sofija BeinerteSiguldas Takas4133
4Līna ZilvereSiguldas Takas3553
5Natālija ČiževskaSiguldas sporta skola3131
6Klēra Otīlija JanovaSiguldas Takas2474

V8

Vārds, uzvārdsKlubsKopā
1Georgs OšānsSiguldas sporta skola5496
2Gusts ZilversSiguldas Takas4144
3Rafaels HannaLīgatne3726
4Miķelis LediņšLaurenču sākumskola2881

S10

Vārds, uzvārdsKlubsKopā
1Jete LāceSiguldas sporta skola7109
2Anna RozenbergaSiguldas Takas5197
3Elīna EgleSiguldas sporta skola5180
4Elza ActiņaSiguldas sporta skola3000
5Natālija ČiževskaSiguldas sporta skola2843
6Līna ZilvereSiguldas sporta skola2642

V10

Vārds, uzvārdsKlubsKopā
1Gabriels HannaLīgatne6000
2Krists TolpežņikovsSiguldas sporta skola3875
3Kārlis KalniņšSiguldas sporta skola3201
4Alberts BeinertsSiguldas Takas861
5Krišjānis KļaviņšSiguldas sporta skola762

S12

Vārds, uzvārdsKlubsKopā
1Dārta Neringa KrastkalneSiguldas sporta skola7508
2Māra BērzeSiguldas sporta skola7103
3Liene RozenbergaSiguldas sporta skola5897
4Marta LočmeleSiguldas sporta skola4424
5Elinda GukaSiguldas sporta skola4347
6Nora EzeriņaSiguldas Takas2852

V12

Vārds, uzvārdsKlubsKopā
 1Ernests HercenbergsLīigatne7775
2Timotejs JanovsSiguldas Takas6774
3Sebastians JanovsSiguldas Takas3851
4Rūdolfs Actiņš3A/SSS1787
5Rūdolfs DumbrovskisSiguldas Takas1078
6Ralfs KalniņšSiguldas sporta skola562

S14

Vārds, uzvārdsKlubsKopā
 1Annija OšāneSiguldas sporta skola3800
2Lillija BriceInd.3000
3Ance KorņejevaSiguldas Takas2409

V14

Vārds, uzvārdsKlubsKopā
1Edvards RebinovsMeridiāns-CPSS-Pārgauja4305
2Teodors RebinovsMeridiāns-CPSS-Pārgauja4195
3Dāvids KalniņšSiguldas sporta skola3072

S16

Vārds, uzvārdsKlubsKopā
1Aiga StrazdiņaOzons/RSP4000

V16

Vārds, uzvārdsKlubsKopā
1Jēkabs GraudumsMeridiāns-CPSS-Pārgauja6626
2Miks GraudumsMeridiāns-CPSS-Pārgauja6153
3Uvis ŠolmanisAuseklis IK3815
4Atis DubrovskisSiguldas Takas1523

Sieviešu OPEN

Vārds, uzvārdsKlubsKopā
1Ginta NarnickaSiguldas Takas5550
2Liene ZilvereSiguldas Takas5071
3Agate KristapsoneSiguldas Takas4400

Vīriešu OPEN 

Vārds, uzvārdsKlubsKopā
1Andrejs NarnickisSiguldas Takas6990
2Jānis KārkliņšInd.4170
3Jānis ZaļaisIndividuāli1987

Sieviešu VIDĒJĀ

Vārds, uzvārdsKlubsKopā
1Inga PikšenaSiguldas Takas7024
2Karīna JanovaSiguldas Takas5132
3Sanita FeldmaneAuseklis IK4064

Vīriešu VIDĒJĀ

Vārds, uzvārdsKlubsKopā
1Kaspars LācisInd.7382
2Jānis EņģelītisSiguldas Takas5395
3Normunds KorņejevsSiguldas Takas5391

Sieviešu GARĀ

Vārds, uzvārdsKlubsKopā
1Guna BrižaZiemeļkurzeme OK6005
2Laura VīķeKāpa OK2000
3Aiga KalniņaInd.1000

Vīriešu GARĀ

Vārds, uzvārdsKlubsKopā
1Jānis BrižsZiemeļkurzeme OK6709
2Ernests KoledaInd.6677
3Normunds KuzāksSiguldas Takas5760

Sieviešu Senioru 

Vārds, uzvārdsKlubsKopā
1Ilze VaboleBebri6682
2Lauma ŽilkoKāpa OK2697
3Baiba OzolaMona OK2000

Vīriešu Senioru

Vārds, uzvārdsKlubsKopā
1Imants DaugulisInd.6664
2Pēteris SkabisEkers4931
3Juris ZvirgzdsSeniors2317

Sesonas noslēguma apbalvošanas bildes: https://photos.app.goo.gl/foM3vg4yg6JxuCuKA/

Visas visu seriāla kārtu kartes augstas izšķirtspējas PDF failos pieejamas: https://siguldastakas.lv/kompass2021/