Biedrība “Siguldas Maratona Klubs & Siguldas Takas” ir sporta klubs ar trīs novirzieniem:

 • orientēšanās;
 • skriešana;
 • distanču slēpošana.

Mēs esam viens no aktīvākajiem Siguldas novada sporta klubiem. Klubā aktīvi piedalās un to vada vairākas ģimenes un vairāki Siguldas, Līgatnes un apkārtējo novadu aktīvisti, kas organizē sacensības un dod iespēju Siguldas un apkārtējo novadu iedzīvotājiem uzlabot savu veselību, aktīvi un interesanti audzināt bērnus un jauniešus.

Kluba vadītājs līdz 2022.gadam bija Kaspars Kārkliņš, daudzkārtēji apbalvots sportisko aktivitašu organizators Siguldā. Aizrautīgs skrējējs, slēpotājs un orientierists. Kaspars pats izaudzinājis 3 lieliskus dēlus, un sports un daba vienmēr bijuši kā pamata balsti vērtību sistēmas  ielikšanā viņa bērniem. Ar šo domu viņš turpina aktīvi darboties Siguldas novadā organizējot un aicinot uz dažādām brīvas dabas sportiskām aktivitātēm. Kluba ietvaros Kaspars šobrīd pamatā darbojas ar skriešanas un distanču slēpošanas jomām – organize treniņus un sacensības.

Orientēšanās jomā darbojas >20 dažādas ģimenes, kas nodrošina iknedēļas seriāla “Siguldas Kompass” organizēšanu un ciešu sadarbību ar Siguldas Sporta skolas Orientēšanās sekciju.

2015.gadā dibinātais sporta klubs “Siguldas Takas” ir organizējis daudz un dažādas sacensības, tai skaitā jau vairākus gadus no vietas Siguldas novada lielākās daudzdienu orientēšanās sacensības “Siguldas Kauss”, kas nu jau ieguvušas atpazīstamību visā Latvijā, jo iekļautas Latvijas Orientēšanās Kausa izcīņā, un vienmēr piedāvā izaicinošus un ļoti interesantus apvidus. Klubs organizē arī:

 • Siguldas Pusmaratona posma skrējienu rudenī http://bigbankskrienlatvija.lv/siguldas-pusmaratons/;
 • Siguldas Kompass” – tautas orientēšanās seriāls ar vairāk kā 25 posmiem katru gadu trešdienu vakaros (rudenī sestdienās) ar lieliskiem apvidiem un vienmēr augstu sporta karšu kvalitāti;
 • Telpu orientēšanās tūri Siguldā un apkārtējos novados;
 • Siguldas Kauss 2 dienu orientēšanās sacensības, kas kopš 2021.gada ir Pasaules Ranga sacensības Latvijā

Pirms vairākiem gadiem klubs organizēja arī “Divu Tiltu skrējiens” https://siguldastakas.com/2016/10/12/tautas-skrejiens-siguldas-tilti-2016/ , gan “UP CUP” https://siguldastakas.com/2016/04/10/skrejienu-serials-sigulda-up-cup-sigulda-augsup/. Kaspars Kārkliņš bija arī skriešanas seriāla Siguldas apļi pamatlicējs (sacensības pirmos gadus notika Gaujas Senlejā) , tagad tās notiek Fischer slēpošanas centrā un citas aizraujošas sacensības.

Kluba biedri regulāri redzami visās lielākajās orientēšanās sacensībās Latvijā, seriālos, Latvijas Kausa sacensībām un  ārpus kluba regulārajām aktivitātēm arī nodarbojas ar dažādiem sporta veidiem, tai skaitā MTB un šosejas riteņbraukšanu, piedzīvojumu sportu, rogainingu, distanču slēpošanu u.c.

2017.gadā “Siguldas Takas” atjaunoja tautā populāro orientēšanās seriālu “Siguldas Kompass“, kas ieguva lielu atsaucību. 2018.gadā Siguldas Kompass notika 20 kārtās Siguldas, Inčukalna, Līgatnes, Nītaures un Allažu novadu mežos un ciemos. Sīkāka informācija: https://siguldastakas.com/kompass2018/ Toties jau 2019.gadā Siguldas Kompass tiek organizēts jau 24 kārtās, un veselās 17 kārtās izmantojam pilnīgi jaunas vai sen neskrietas kartes. “Siguldas Kompass” neapstājās arī pandēmījas laikā un 2020.gadā notika 29 sacensību un treniņu kārtas. Šobrīd katru gadu notiek vismaz 25 seriāla kārtas.

2018.gadā līdztekus Siguldas Kompass (http://siguldastakas.com/kompass2018/) seriālam, klubs uzņēmās jaunu iniciatīvu un noorganizēja Telpu orietnēšanās sacensības 4 Siguldas skolās kā arī Siguldas Sporta Centrā. Kopumā telpu orientēšanās 2018.gadā bija >700 startu! Arī 2019.gadā Siguldas Telpu Orientēšanās tūre bija liels panākums un ienesa jaunas dvesmas telpu orientēšanās disciplīnā visā Latvijā – mums izdevās noorganizēt 5 superīgas kārtas, no kurām 2 bija tumsā un ar lukturīšiem, tai skaitā arī Līgatnes Slepenajā bunkurā. Pēdējā 2019.g telpu o kārta bija unikāla ar to, ka notika Siguldas Bobsleja Trasē un vienā kartē tika apvienota telpu o karte un sprinta karte. Šī karte un distance ieguva arī nomināciju kā viena no top 82 labākajām kartēm un distancēm 2019.gadā pasaulē (!!)(http://omaps.worldofo.com/index.php?id=265766).

Gan Siguldas Kompass gan Siguldas Telpu Orientēšanās tiek organizēta ar kluba ģimeņu aktīvu iesaisti. 2019.gadā vairāk par 20 dažādām ģimenēm piedalās kopīgo pasākumu organizēšanā un uzņemas atbildību par konkrētu sacensību kārtu noorganizēšanu.

Siguldas Takas biedri paši arī aktīvi iegulda orientēšanās karšu materiāla sagatavošanā un pašu karšu zīmēšanā, lai katru gadu paplašinātu vietu skaitu, kur iespējams organizēt orientēšanās sacensības. Šobrīd vairāki kluba kartogrāfi ikgadu sagatavo jaunas orientēšanās kartes (Jānis Eņģelītis, Valdis Janovs). Kluba karšu klāstu palīdz papildināt arī pasūtījumi citiem kartogrāfiem (Andis Janovs, Emils Mortuļevs, Dagnis Dubrovskis, Gunārs Dukšte, Andris Strazdiņš, Ilgvars Caune u.c.). Kartes savām sacensībām vienmēr gatavojam pieturoties pie jaunākajiem kartogrāfijas standartiem (ISOM2017-2) un drukājam uz laba, mitrumizturīga papīra. Jo karte dalībniekam paliek uz mūžu, tāpēc tai jābūt labai un kvalitātīvai 🙂

Kluba biedrus vieno:

 • pārliecība, ka sportā ir spēks un veselība
 • veselības pamatā ir aktīvs dzīvesveids
 • mīlestība pret dabu, mežu, tā doto spēku un enerģiju
 • ģimeniskums

Kluba biedri brīvprātīgā kārtā piedalās kluba rīkotajos pasākumos (treniņos, pārgājienos, kopējās talkās u.c.).

Kluba biedru privelēģijas:

 • Bērniem (līdz 15 gadiem, ieskaitot):
  • bezmaksas dalība “Siguldas Takas” rīkotajā orientēšanās seriālā “Siguldas Kompass”; 50% atlaide “Siguldas Takas” organizētajās citās orientēšanās sacensībās (piemēram, “Siguldas Kauss” vasarā);
  • 20% atlaide Siguldas Takas/Siguldas Maratona Klubs organizētajos skriešanas sacensībās.
 • Jauniešiem un Vecākiem (sākot no 16 gadiem):
  • Īpaši nosacījumi (atlaides) SkrienLatvija, Stirnu Buks, Patriota skrējiens, Eko Trail, Siguldas Kalnu Maratons skriešanas seriālos, kā arī orientēšanās sacensībās (par to tiek informēti biedri pirms katra pasākuma, ja ir izdevies iegūt kādas privilēģijas);īpaša cena dalībai “Siguldas Kompass” orientēšanās seriālā, saskaņā ar nolikumu;
  • Citas īpašas atlaides Siguldas Taku organizētajos pasākumos, par ko kluba biedri tiek īpaši informēti;
 • Treniņi:
  • Bezmaksas dalība kluba organizētajos skriešanas un orientēšanās treniņos (sk kluba mājas lapā www.siguldastakas.lv )
  • “Siguldas Takas” īpašumā esošās kartes o-treniņu vajadzībām;

Saziņa un sociālie tīkli, savstarpējie izaicinājumi

Kluba biedri aktīvi sazinās izmantojot WhatsApp čatu. Regulāri publicē jaunumus FaceBook un Twitter. Kā arī reģistrē savus sportiskos rezultātus Endomondo un Strava, lai iedvesmotu viens otru jauniem sasniegumiem.

Iestāšanās un dalības maksa:

 • Par kluba “Siguldas Takas” (juridiski: “Siguldas Maratona klubs & Siguldas Takas”) biedru var kļūt aizpildot iestāšanās anketu un iemaksājot iestāšanās maksu 7 EUR apmērā par ikvienu jaunu biedru (arī bērniem), kas ir vienreizēja.
 • Kluba biedra gada maksa ir 15 EUR, bet bērniem līdz 18 gadiem gada biedra maksa netiek piemērota.
 • Siguldas Kompass seriāla organizatoriem vai palīgiem, kas organizē vismaz 2 kārtas, biedra maksa netiek piemērota;

Kontaktinformācija un atbildes par iestāšanos klubā:

Ikviens aktīvs Siguldas un apkārtējo novadu iedzīvotājs, kā arī ikviens Latvijas iedzīvotājs, kas vēlās kļūt par sporta kluba biedru, aizpilda šo anketu un nogādā drukātā vai skenētā (foto caur epastu) formā kluba vadītājam Kasparam Kārkliņam (kasparsrunning@gmail.com un/vai orientēšanās sekcijas vadītājam Valdim Janovam valdisj@gmail.com ):

Klubā iestāšanās ANKETA

Kluba rekvizīti:
Biedrība “Siguldas maratona klubs & Siguldas Takas”;
Reģ.Nr. 40008240164
Adrese: Sigulda, P.Brieža iela 95-5, LV-2150
Konts: LV53HABA0551048025994

Klubs ir oficiāls Latvijas Orientēšanās Federācijas biedrs. Kluba dalībnieki startē Latvijas un Pasaules orientēšanās sacensībās kā “Siguldas Takas” pārstāvji.