Biedrība “Siguldas Maratona Klubs & Siguldas Takas” ir sporta klubs ar trīs novirzieniem:

 • orientēšanās;
 • skriešana;
 • distanču slēpošana.

Kluba biedru aktivitāšu pēdējā nedēļa:

https://www.strava.com/clubs/274322/latest-rides/279300090717bd430411e19ddef752e87b500209?show_rides=false

https://www.strava.com/clubs/274322/latest-rides/279300090717bd430411e19ddef752e87b500209?show_rides=true

Mēs esam viens no aktīvākajiem Siguldas novada sporta klubiem. Kluba vadītājs ir Kaspars Kārkliņš, daudzkārtēji apbalvots par daudzajām sportiskajām aktivitātēm Siguldā un aizrautīgs skrējējs un orientierists. Kaspars pats izaudzinājis 3 lieliskus dēlus, un sports un daba vienmēr bijuši kā pamata balsti vērtību sistēmas  ielikšanā viņa bērniem. Ar šo domu viņš turpina aktīvi darboties Siguldas novadā organizējot un aicinot uz dažādām brīvas dabas sportiskām aktivitātēm.

Klubā aktīvi piedalās vairākas ģimenes un vairāki aktīvi Siguldas, Līgatnes un apkārtējo novadu aktīvisti, kas organizē sacensības un dod iespēju Siguldas un apkārtējo novadu iedzīvotājiem uzlabot savu veselību, aktīvi un interesanti audzināt bērnus un jauniešus.

2015.gadā dibinātais sporta klubs “Siguldas Takas” ir organizējis daudz un dažādas sacensības, tai skaitā jau vairākus gadus no vietas Siguldas novada lielākās daudzdienu orientēšanās sacensības “Siguldas Kauss”, kas nu jau ieguvušas atpazīstamību visā Latvijā, jo iekļautas Latvijas Orientēšanās Kausa izcīņas seriālā, un vienmēr piedāvā izaicinošus un ļoti interesantus apvidus. Klubs organizē arī Siguldas Pusmaratona posma skrējienu rudenī http://bigbankskrienlatvija.lv/siguldas-pusmaratons/, tautas orientēšanās seriālu “Siguldas Kompass” ar vairāk kā 20 posmiem katru gadu, lieliskiem apvidiem un augstu sporta karšu kvalitāti, kā arī telpu orientēšanās tūri Siguldā un apkārtējos novados.

Klubs organizēja arī “Divu Tiltu skrējiens” https://siguldastakas.com/2016/10/12/tautas-skrejiens-siguldas-tilti-2016/ , gan “UP CUP” https://siguldastakas.com/2016/04/10/skrejienu-serials-sigulda-up-cup-sigulda-augsup/ , Kaspars Kārkliņš bija arī skriešanas seriāla Siguldas apļi pamatlicējs ( sacensības pirmos gadus notika Gaujas Senlejā) , tagad tās notiek Fischer slēpošanas centrā un citas aizraujošas sacensības.

Kluba biedri regulāri redzami visās lielākajās orientēšanās sacensībās Latvijā, seriālos, Latvijas Kausa sacensībām un  ārpus kluba regulārajām aktivitātēm arī nodarbojas ar dažādiem sporta veidiem, tai skaitā MTB un šosejas riteņbraukšanu, piedzīvojumu sportu, distanču slēpošanu u.c.

2017.gadā “Siguldas Takas” atjaunoja tautā populāro orientēšanās seriālu “Siguldas Kompass”, kas ieguva lielu atsaucību. 2018.gadā Siguldas Kompass notika 20 kārtās Siguldas, Inčukalna, Līgatnes, Nītaures un Allažu novadu mežos un ciemos. Sīkāka informācija: https://siguldastakas.com/kompass2018/ Toties jau 2019.gadā Siguldas Kompass tiek organizēts jau 24 kārtās, un veselās 17 kārtās izmantojam pilnīgi jaunas vai sen neskrietas kartes.

2018.gadā līdztekus Siguldas Kompass (http://siguldastakas.com/kompass2018/) seriālam, klubs uzņēmās jaunu iniciatīvu un noorganizēja Telpu orietnēšanās sacensības 4 Siguldas skolās kā arī Siguldas Sporta Centrā. Kopumā telpu orientēšanās 2018.gadā bija >700 startu! Arī 2019.gadā Siguldas Telpu Orientēšanās tūre bija liels panākums un ienesa jaunas dvesmas telpu orientēšanās disciplīnā visā Latvijā – mums izdevās noorganizēt 5 superīgas kārtas, no kurām 2 bija tumsā un ar lukturīšiem. Pēdējā 2019.g telpu o kārta bija unikāla ar to, ka notika Siguldas Bobsleja Trasē un vienā kartē tika apvienota telpu o karte un sprinta karte.

Gan Siguldas Kompass gan Siguldas Telpu Orientēšanās tiek organizēta ar kluba ģimeņu aktīvu iesaisti. 2019.gadā vairāk par 10 dažādām ģimenēm piedalās kopīgo pasākumu organizēšanā un uzņemas atbildību par konkrētu kārtu noorganizēšanu.

Siguldas Takas biedri paši arī aktīvi iegulda orientēšanās karšu materiāla sagatavošanā un pašu karšu zīmēšanā, lai katru gadu paplašinātu vietu skaitu, kur iespējams organizēt orientēšanās sacensības.

Kluba biedrus vieno:

 • pārliecība, ka sportā ir spēks un veselība
 • veselības pamatā ir aktīvs dzīvesveids
 • mīlestība pret dabu, mežu, tā doto spēku un enerģiju
 • ģimeniskums

Kluba biedri brīvprātīgā kārtā piedalās kluba rīkotajos pasākumos (treniņos, pārgājienos, kopējās talkās u.c.).

Kluba biedru privelēģijas:

 • Bērniem (līdz 15 gadiem, ieskaitot):bezmaksas dalība “Siguldas Takas” rīkotajā orientēšanās seriālā “Siguldas Kompass”;50% atlaide “Siguldas Takas” organizētajās citās orientēšanās sacensībās (piemēram, “Siguldas Kauss” vasarā);
  • 20% atlaide Siguldas Takas/Siguldas Maratona Klubs organizētajos skriešanas sacensībās.
 • Jauniešiem un Vecākiem (sākot no 16 gadiem):Īpaši nosacījumi (atlaides) SkrienLatvija, Stirnu Buks, Patriota skrējiens, Eko Trail, Siguldas Kalnu Maratons skriešanas seriālos, kā arī orientēšanās sacensībās (par to tiek informēti biedri pirms katra pasākuma, ja ir izdevies iegūt kādas privilēģijas);īpaša cena dalībai “Siguldas Kompass” orientēšanās seriālā, saskaņā ar nolikumu;
  • Citas īpašas atlaides Siguldas Taku organizētajos pasākumos, par ko kluba biedri tiek īpaši informēti;
 • Treniņi:Bezmaksas dalība kluba organizētajos skriešanas un orientēšanās treniņos (sk kluba mājas lapā www.siguldastakas.lv )“Siguldas Takas” īpašumā esošās kartes o-treniņu vajadzībām;

Saziņa un sociālie tīkli, savstarpējie izaicinājumi

Kluba biedri aktīvi sazinās izmantojot WhatsApp čatu. Regulāri publicē jaunumus FaceBook un Twitter. Kā arī reģistrē savus sportiskos rezultātus Endomondo un Strava, lai iedvesmotu viens otru jauniem sasniegumiem.

Iestāšanās un dalības maksa:

 • Par kluba “Siguldas Takas” (juridiski: “Siguldas Maratona klubs & Siguldas Takas”) biedru var kļūt aizpildot iestāšanās anketu un iemaksājot iestāšanās maksu 7 EUR apmērā par ikvienu jaunu biedru (arī bērniem), kas ir vienreizēja.
 • Kluba biedra gada maksa ir 15 EUR, bet bērniem līdz 18 gadiem gada biedra maksa netiek piemērota.

Kontaktinformācija un atbildes par iestāšanos klubā:

Ikviens aktīvs Siguldas un apkārtējo novadu iedzīvotājs, kā arī ikviens Latvijas iedzīvotājs, kas vēlās kļūt par sporta kluba biedru, aizpilda šo ANKETU un nogādā drukātā vai skenētā (foto) formā kluba vadītājam Kasparam Kārkliņam (kasparsrunning@gmail.com un/vai orientēšanās sekcijas vadītājam Valdim Janovam valdisj@gmail.com ).

Kluba rekvizīti
Biedrība “Siguldas maratona klubs & Siguldas Takas”;
Reģ.Nr. 40008240164
Adrese Sigulda. P.Brieža iela 95-5, LV-2150
Konts LV53HABA0551048025994

Klubs ir oficiāls Latvijas Orientēšanās Federācijas biedrs. Kluba dalībnieki startē Latvijas un Pasaules orientēšanās sacensībās kā “Siguldas Takas” pārstāvji.