2023.gada 24.maijā orientieristi un aktīvākie Siguldas dabas un sporta mīļotāji pulcējās Morē, Siguldas novadā, lai kārtējo reizi, kā ik nedēļu, sacenstos savā starpā iknedēļas “Siguldas Kompass” tautas orientēšanās sacensībās. Bet šī reize bija īpaša, jo mēs nelielā ballītē atzīmējām arī “Siguldas Kompass” 40 gadu jubileju. Ballīte izpaudās sportiski mierīgā formā: aprunājāmies par vēsturi, uztaisījām kopīgu bildi visiem šī gada seriāla organizatoriem, un dažiem no tiem, kas “Siguldas Kompass” seriālu organizēja senos laikos, un ēdām speciāli mūsu pasākumam ceptu medus kūku, un dzērām vieglo šampanieti. Un protams, skrējām mežā. Bērni spēlēja futbolu un dauzījās pļaviņā. 

Pilns fotoalbums no pasākuma

Pie sacensību telts bijām izvietojuši izdrukas no 1983/83/85 gada bukletiem, kur aprakstīti Siguldas Kompass pirmsākumi, sākotnējie organizatori un sacensību uzvarētāji. Interesanti bija vērot, kā kādreiz uz ar roku zīmētas kartes tika parādītas plānoto sacensību kārtas un kā uz tām nokļūt, izmantojot autobusus un autobusu atiesanas laikus.

Uz sacensībām bija ieradies un atveda zemenes arī Ilmārs Limbēns un Rudīte Šterna, kas pirms 40 gadiem bija “Siguldas Kompass” uzsācēji. Toreiz, 1983.gada 23.maijā tieši viņi uzorganizēja pirmo kārtu, kas notika Lorupē, un toreiz 39 interesenti pēcpusdienā devās mežā meklēt prizmiņas. 

Uz fotografēšanos paspēja arī Ieva Rozentāle, kas piedalījās vairāku sākotnējo Siguldas Kompass sezonu organizēšanā. Vēlāk ieradās arī Jānis Lazdāns, kas ņēmis līdzdalību ļoti daudzu Siguldas Kompass kārtu organzēšanā senākos laikos.

Svētku medus kūku mums taisīja “Mājas Kūkas”, un viņiem ir tāda ļoti īpaša iespēja arī izvedot ēdamus zīmējumus, kas kā saldas uzdrukas ar dažādām orientieristiem pazīstamiem elementiem, tika izdaiļotas uz kūciņām: skrienamie buči, kompass, karte, kalns mežā, uzvarētāja medaļa, kontrolpunkta prizma, sportidents un citi piederīgi rīki 😊 Jānis Enģelītis un Iveta Enģelīte bija pārliecinoši profesionāli arī Siguldas Takas kluba logo uz tortes spējuši uzlikt.

Paldies visiem, kas bija kopā ar mums šajā siltajā un jaukajā trešdienas pēcpusdienā. Paldies visiem Siguldas Kompass organizatoriem, kas šobrīd nes sacensību lāpu tālāk. Šogad, 2023.gada sezonā tie esam mēs: Jānis un Liene Zilveri, Valdis un Karīna Janovi, Toms un Vita Beinerti, Māris Zinbergs, Normunds Korņejevs, Jānis Enģelītis, Rita Pastare, Jēkabs Janovs un Paulis Janovs, Andrejs Narnickis un Pēteris Lediņš, Emīls Mortuļevs un Maija Bumbiere, Normunds Kuzāks, Aiga Rozenberga, vairāki lāči no divām dažādām ģimenēm – Ivars Lācis, un tad Kaspars un Anda Lāči, Roberts Letilands-Mergups, Māris un Sandra Ozoliņi, Kristīne Veita un arī Linda Katlapa un Ainārs Veģeris. Bagātīgi, vai ne! Tik daudz tik jauku un spēcīgu cilvēku. 

Uz tikšanos nākamajās kārtās!