Tīzeris

Siguldas Kauss 2017 Akenstaka 0.biļetens PDF formātā

2017.gada 5-6.Augusts – ierakstiet savos kalendāros šo nedēļas nogali!siguldas-takas-logo-caurspidigs

Priecājamies paziņot, ka Siguldas Takas turpina tradīciju, un jau kārtējo, šoreiz jau 5.gadu aicinās visus Latvijas un Baltijas orientieristus uz ikgadējām, skaistajām un arī interesantajām sacensībām Siguldas apkārtnē – Siguldas Kauss 2017 Orientēšanās Sportā.
Atgādinot pēdējās pāris sacensības, ko esam rīkojuši, droši vien atmiņā palikuši Gaujas senlejas apvidi, Viešu pilskalna fantastiskais kanjons, Nītaures skarbie meži, un aizgājušās vasaras Mores cīņu un atmiņu pilnie meži.

2017.gadā šīs jau būs 5.sacensības, ko divu dienu formātā piedāvājam visiem orientēšanās entuziastiem. Šajā gadā atkal esam sarūpējuši jaunu, izaicinājumiem pilnu apvidu, kurā nekad iepriekš nav notikušas orientēšanās sacensības. Sacensības šogad notiks Akenstakā (Klingenberg), kas ir viena no senajām Siguldas apkārtnes muižām, kas līdzīgi kā citas – Jūdaži, Kārtūži (Schoeneck), Eglene (Graenhoff), More (Moritzberg), Allažu muiža (Allasch) – sākusi veidoties ap 15-16.gs. Vienā no šīm (Morē) mēs jau viesojāmies 2016.gada Siguldas Kausā.

Par pašu Akenstaku vairāk stāstīsim nākošajā biļetenā. Tomēr jau šobrīd ir skaidrs, ka orientieristiem šis būs kārtējais pārbaudījums prātam, izturībai un ātrumam. Screen Shot 2016-11-14 at 20.18.06.png
Šajā gadā distances tiks plānotas tā, lai dalībnieki sasniegtu labu vidējo ātrumu, tomēr tas nenozīmē, ka būs viegli. Apvidū ir pietiekami daudz vietu, kas jauks galvu – jaunaudzes, purviņi un līdzīgas reljefa formas. Šī gada karte ir apvidū, kur no Rietumu puses Vidzemes Augstiene sāk celties augšup.

Tā kā lielākajā daļā Siguldas apkārtnes gravām un mežiem šobrīd ir noteikts o-sacensību embargo līdz 2018.gada Pasaules Orientēšanās čempionātam, tad Siguldas Kausa sacensības   pēdējos gados notiek apvidos, kas ir ārpus embargo zonas, tomēr pietiekami tuvu Siguldai. Mēs visi esam noilgojušies pēc Siguldas nepārspējamā reljefa sniegtās baudas un izaicinājumiem, tomēr jāpaciešas vēl tikai nedaudz. Jau Pasaules Čempionāta gadā mēs atgriezīsimies Siguldas tipiskajā, Latvijas kalnainākajā apvidū.

Vecmeistaru ieguldījums

Šogad sacensības tiek organizētas ciešā sadarbībā ar mums visiem lieliski zināmo 4_14.jpgorientēšanās vecmeistaru Gunāru Dukšti, kas pazīstams arī kā vienreizējs gaisa balonu pilots. Tomēr orientēšanās sports Gunāram nav plauktiņā nolikts un noputējis. Gandrīz ikvienās nopietnākās sacensībās Gunārs vienmēr ir klāt, un viņa iemaņas joprojām liek pamatīgi satraukties vīriem, kas startē ar Gunāru vienā grupā. Gunārs Dukšte ir Siguldas Kausa 2017 orientēšanās kartes autors. Karte šobrīd tiek rūpīgi zīmēta, dabā pārstaigājot mežus un pļavas, purvus un kalnus, atzīmējot pašas interesantākās un nepieciešamās atzīmes, lai orientieristi saņemtu lieliski sagatavotu sporta poligonu. Mežs ne tikai tiek pārstaigāts, bet arī pārlidots ar gaisa balonu. Te daži no labākajiem apvidus gleznainajiem skatiem:

Screen Shot 2016-11-14 at 19.53.09.png

Šobrīd uzzīmēts pamatmateriāls praktiski visam plānotajam poligonam un drīz sāksies darbs, lai materiālu pārliktu datorā, precizētu un izzīmētu vissmal30-DSC07453.JPGkākās detaļas. Tas ir skrupulozs darbs.  Karte,  kā jau tas zināms, ir viens sarežģītākajiem zīmējumiem, ko cilvēks rada. Pat neliela A4 formas karte prasa daudz daudz stundu precīza darba. Bet ne tikai. Karti spēj labi uzzīmēt tikai cilvēks ar mākslinieka dotībām, tāds, kurš izprot kartogrāfiju un izjūt mežu un dabu. Bet vienlaikus ir arī sportists, kas zina, kas ir tās svarīgākās lietas kartē, lai skrienot būtu pieejama visa nepieciešamā informācija, un tās tomēr nebūtu par daudz. Tāpēc mums patiess prieks, ka šogad šo darbu veic Gunārs. Šonedēļ kopā veicām nelielu kartes apgabala izpētes gājienu un sagatavotā materiāla pārskatīšanu, lai apskatītu iedomāto sacensību centra vietu un izjustu meža skrienamību un dabisko škēršļu raksturu. Iebridām purvā, izstaigājām jaunaudzes un paugurus, pārliecinoties, ka apvidus ir tieši tik interesants un izaicinājumu pilns, kā iepriekš cerēts!Screen Shot 2016-11-14 at 20.22.54.png

Uz tikšanos Akenstakā!

S_GULDA_logo_saukli-04_400x400.jpg