[Pārpublicēts no LOF mājas lapas]

Siguldas kauss Morē (Akenstaka) aktīvi turpina orientēšanās sezonu

 

06.08.2017, LOF Sabiedrisko attiecību daļa

Divu dienu garumā, 5. un 6. augustā, Morē (Akenstakā) notika orientēšanās sacensības Siguldas kauss 2017 (nolikums: Sacensību Nolikums). Sacensības bija arī Latvijas kausa orientēšanās sportā desmitais posms, kurā spēcīgākajās elites grupās uzvaras izcīnīja Dāvis Dišlers (Ozons) un Irita Puķīte (Kāpa OK).

Sacensību organizatori – Siguldas maratona klubs / Siguldas Takas – bija parūpējušies, lai orientēšanās sporta entuziasti izbaudītu jaunu, līdz šim sacensībās vēl neizmantotu apvidu ar visiem tā piedāvātajiem izaicinājumiem. Pirmajā dienā dalībnieki veica vidējo, bet otrajā dienā – garo distanci, uzvarētājus nosakot abu dienu kopvērtējumā.

Sacensības dalībnieki raksturoja kā ļoti interesantas un aizraujošas, turklāt īpaša odziņa bija otrās dienas garais etaps ar vismaz trim četriem ceļu variantiem, kas distances vidū vairākām vecuma grupām bija līdzīgs un pamatīgi izaicināja sportistu erudīciju un veiklību.

Sieviešu elites (S21E) grupā par uzvaru kopvērtējumā cīnījās trīs dalībnieces. Vidējā distancē, kas bija 4,49 kilometrus gara (17 kontrolpunkti), precīzāka bija Līga Ārniece (Ozons), to veicot 49 minūtēs 15 sekundēs, savukārt Irita Puķīte viņai atpalika vienu minūti 21 sekundi. 3. vietā sportiste no Igaunijas Kaisa Sandera (Ilves OK), kuras laiks finišā – 55 minūtes 16 sekundes.

Garā distance, kuras garums dāmu elitei sasniedza 8,22 kilometrus (14 kontrolpunkti), parocīgāka izrādījās Līgai Valdmanei (ZVOC-VBSS). Viņa pirmajā dienā nestartēja, tāpēc par vietu divu dienu kopvērtējumā necīnījās. Garo distanci L. Valdmane veica vienā stundā 14 minūtēs trīs sekundēs, I. Puķīti pārspējot par sešām minūtēm 25 sekundēm, bet 3. vietā garajā distancē ierindojās L. Ārniece, uzvarētājai zaudējot 13 minūtes 20 sekundes.

“Vidējā distancē pieļāvu divas kļūdas – vislielākā uz piekto kontrolpunktu. Neizvēlējos drošāko variantu – vajadzēja apskriet pa ceļu apkārt, bet es izvēlējos skriet taisni, kā rezultātā kontrolpunkta rajonā kļūdījos, turklāt kļūda izvērtās liela,” pēc uzvaras sacīja Irita Puķīte. “Garajā distancē nebija tik būtisku kļūdu, bet arī kontrolpunktu rajonos. Par garo distanci gan varu teikt, ka man ļoti patika garais etaps – izejot no punkta, ilgi domāju, kā iet. Visu etapu veicu ļoti labi, vien kontrolpunkta rajonā atkal sakļūdījos nedaudz. Kopumā esmu apmierināta ar garo distanci vairāk nekā ar vidējo.”

Rezultāti sieviešu elites grupā kopvērtējumā:

1. vieta – Irita Puķīte (2:11:04)
2. vieta – Līga Ārniece (2:16:38; +05:34)
3. vieta – Kaisa Sandera (2:51:56; + 40:52)
Kartes sieviešu elites distancēs:
Vidējā distance:
Garā distance:

Vīriešu elites grupā konkurence bija jau sīvāka – par uzvaru kopvērtējumā sacentās deviņi dalībnieki. Sacensību pirmajā dienā, vidējā distancē, kas bija 6,16 kilometrus (21 kontrolpunkts) gara, spēcīgākais bija Andris Jubelis (Mežmalas/Madona), kurš finišēja pēc 42 minūtēm 23 sekundēm. Par viņu 48 sekundes lēnāks bija igaunis Kristo Heinmans (Ilves OK), bet Dāvis Dišlers, atpaliekot vienu minūti 22 sekundes, ierindojās 3. vietā.

Vietu sadalījumu kopvērtējumā mazliet izmainīja garā distance, kurā spēcīgāks tomēr bija D. Dišlers, finišējot pēc vienas stundas 35 minūtēm vienas sekundes. Otrajā vietā, no jauna pierādot savu spēku tieši garajās distancēs, ierindojās vien 19 gadus vecais Uldis Upītis (Kāpa OK/Ādažu BJSS), no uzvarētāja atpaliekot trīs minūtes 40 sekundes, kamēr 3. pozīcijā – A. Jubelis, zaudējot sešas minūtes.

Jāpiemin, ka D. Dišlers šajās sacensībās mežā devās pēc aptuveni mēnesi gara pārtraukuma. Viņš atzīst, ka ar savu rezultātu ir apmierināts: “Biju paņēmis ilgāku pauzi pēc Pasaules čempionāta, kas man bija ļoti neveiksmīgs – slimība un vēlāk arī neliela trauma. Patīkami beidzot uzvarēt pēc ilgiem laikiem un patīkami skriet, kad ķermenis skriešanai ir gatavs un ir atpūties, fiziski spēcīgs. To var izbaudīt,” saka D. Dišlers. “Cik ar Andri salīdzinājām, sanāk, es garajā distancē kļūdījos vismazāk. Biju diezgan pārliecināts jau no paša sākuma, tikai beigās uz noguruma fona uztaisīju divas kļūdiņas zem divām minūtēm, kas uz garo distanci ir pieņemami. Ja vidējā distance bija saplānota tā, ka vairāk taisni jāiet, tad šodien bija iespējams apskriet apkārt un atrast variantus, kur tiešām var paskriet, nevis tikai lauzties cauri,” piebilst Siguldas Kauss 2017 uzvarētājs vīriešu elites grupā.

 

Rezultāti vīriešu elites grupā kopvērtējumā:
1. vieta – Dāvis Dišlers (2:18:46)
2. vieta – Andris Jubelis (2:23:24; +04:38)
3. vieta – Kristo Heimans (2:29:18; +10:32)
4. vieta – Jānis Krūmiņš (2:29:52; +11:06)
5. vieta – Uldis Upītis (2:30:42; +11:56)
6. vieta – Atis Rešķis (2:36:57; +18:11)
Kartes vīriešu elites distancēs:
Vidējā distance:
Garā distance:
Visi sacensību rezultāti pieejami šeit, bet plašāka informācija par sacensībām pieejama sacensību mājas lapā.

Sacensībās kopumā piedalījās vairāk nekā 300 zaļā stadiona cienītāju. Sacensību organizators Kaspars Kārkliņš tās vērtē kā izdevušās:

“Galvenais, kas ir orientēšanās sacensībās – lai visi posteņi būtu vietā un visi cilvēki no meža ārā. Pārējais, kas ir ap sacensībām, – tas ir katra gaumes jautājums,” viņš norāda un piebilst, ka pašam visinteresantāk bijis vērot notiekošo tieši elites grupās: “Mani interesēja, kā elite skrien, un, runājot ar distances dalībniekiem, sapratu, ka ļoti labi bijuši garās distances garie etapi – esot bijis kur orientēties. Manuprāt, arī turpmāk sacensībās vajag iet uz to, ka garās distances veido tā, lai ir pa variantam, nevis skrien pa vienu vietu un viss. Es centos, lai būtu minimums divi varianti, bet, runājot ar dalībniekiem, izrādās, bija pat trīs četri”.

Kaspars Kārliņš arī pats testējis vīru elites grupas garo etapu. Viņam to veikt prasīja 19 minūtes, turpina K. Kārkliņš: “Andris Jubelis, piemēram, noskrēja pa 17 minūtēm. Es tik ātri nevaru, bet, skatoties etapā pēc laikiem, es šodien būtu otrais trešais. Es gan vēlreiz atgādinu, ka skrēju vienu etapu, bet dalībnieki – visu distanci”.

 

Latvijas kausa izcīņa ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizēts orientēšanās sacensību seriāls, kas 2017. gadā sastāv no 16 posmiem un notiek no aprīļa līdz oktobrim. Sacensību kopvērtējumā tiek noskaidroti Latvijas kausa ieguvēji 34 vecuma un meistarības grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Atsevišķi tiek organizēta arī Latvijas kausa izcīņa orientēšanās sprintā un stafetēs.

Foto autors: Ojārs Millers