Ņemot vērā dalībnieku pastiprināto interesi par to, kādas tad šonedēļ būs distances Nītaures posmā, esam nolēmuši nedaudz vairāk pastāstīt par apvidu un distanču plānojumu.

Šoreiz skriesim izcilā, Latvijas mērogiem diezgan sarežģītā apvidū. Tas nozīmē, ka distances būs grūtākas kā parasti, un tomēr, ņemot vērā rudeni, esam centuši izvairīties no īpašas “dalībnieku mērcēšanas”. Distances pārsvarā saplānotas pa baltu mežu, nelieliem pakalniem un visādi citādi skaistu Nītaures apvidus egļu vēri. Protams, vietām no zaļām vietām neizbēgt, tomēr ir iespējami ceļu varianti to apiešanai. Karti zīmējis Dagnis Dubrovskis, visām grupām 1:10’000 H2.5.

Šoreiz piedāvāsim vienu papildus distanci – ĪSĀ – speciāli domātu divām vecuma grupām: veterāniem  (>50..55) un jauniešiem (11…14 gadi), kas jau ir izauguši no “apzīmētās distances”, bet vēl nejūtas droši vieni paši doties tipiskā vidējās distances mērogā šajā interesantajā mežā. Šoreiz ĪSĀ distance būs tikai ~2km, bet arī tā prasīs koncentrēšanās spējas un ātras kājas, lai izcīnītu uzvaru. ĪSĀ distance ieplānota tuvu sacensību centram un pa salīdzinoši viegli nolasāmiem objektiem, tomēr arī šeit esam ieplānojuši “odziņas”. Kamēr vecāki bauda lielo distanci, jaunieši un veterāni priecājas par ĪSO.

Šoreiz ĪSĀ distance arī īpaši piemērota iesācējiem, lai izmēģinātu, ko nozīmē bauda pašam atrast visus KP un laicīgi iznākt no meža.

Tikmēr pieredzējušie orientieristi varēs izbaudīt Latvijas mērogiem orientēšanās “saldo ēdienu”, jo GARĀ un VIDĒJĀ distance sniegs visu, ko vien orientēšanās gardēdis vēlas mežā redzēt un izbaudīt – gan mikro-reljefu, gan izšķiršanās versijas un ceļu variantus, gan ļoti grūtus garos posmus (tikai garajā distancē). Abas distances parādīs skaistos Nītaures boreālos mežus, un dos iespēju arī kārtīgi izskrieties, jo speciāli plānotas apejot kartes zaļākās vietas. Vietām distances prasīs pamatīgu koncentrēšanos, jo speciāli plānotas “līdzīgās vietās”.

Un IZAICINĀJUMS distance vispār sniegs augstākā līmeņa gandarījumu orientēšanās profesionāļiem, jo ir īpaši piedomāts pie distances garuma un sarežģītības, un speciālajiem orientēšanās uzdevumiem. Priecāsimies par ikvienu Latvijas elites un A grupas skrējēju, kas atbrauks pārbaudīt savus spēkus un uzlabot orientēšanās prasmes.

Protams, būs arī BĒRNU apzīmētā distance ar lentīti mežā.

Uz tikšanos Sestdien, pie Vasu Kalna, Nītaurē, 21.Oktobrī! Starti no 12-14. Finišu slēdz 15:00.

p.s. Visi tie, kas vēlās, vakarā vēl var paspēt arī uz Telpu Orientēšanos Latvijas Nacionālajā Bibliotēkā. Arī paši Nītaures kārtas organizatori ir ieplānojuši uz turieni doties, tāpēc aizbildinājums, ka nevar paspēt, šoreiz nedarbosies 🙂