NB! for English speakers: do not use Google translated page for registration, but click direct link below for Registration [Bulletin in ENGLISH via Google Translate]

PIETEIKŠANĀS / REĢISTRĀCIJA / REGISTRATION

(Lētātkā pieteikšanās pagarināta līdz 22.jūlijam)

 

Nolikums – 1.biļetens

Visi aktīvās atpūtas piekritēji 2020.gada 15. – 16.augustā tiek aicināti uz Gančausku pusi kur “Bundzenieku” apkārtnē notiks 2020.gada Latvijas Kausa posms orientēšanās sportā – SIGULDAS KAUSS 2020. Sacensības notiks vidējā un garā distancē, rezervējiet jau tagad šos datumus savos plānotājos!

Siguldas Takas/Siguldas Maratona klubs turpina tradīciju, un jau  astoto gadu aicinās visus Latvijas un Baltijas orientieristus un iespējams arī kādu no Pasaules labākajiem orientieristiem,  uz ikgadējām, izaicinošajām un aizraujošajām sacensībām Siguldas apkārtnē – Siguldas Kauss 2020 Orientēšanās sportā, kas šogad notiks Līgatnes pagasta “Bundzeniekos”, netālu no Gančauskām.

Katru gadu Siguldas kauss piedāvā jaunus un orientēšanās sportam ilgi neizmantotus apvidus – Turaidas , Nītaures, Mores, Braslas pusē. Arī šogada esam veikuši jaunu kartēšanu un dalībniekiem piedāvāsim ļoti aizraujošu un sarežģītu apvidu – Gaujas kreisā krasta nogāzi,  kurā nekad iepriekš nav notikušas orientēšanās sacensības. Apvidū ir Gaujas selnejas gravas ar neskaitāmiem gravu atzariem, iespaidīgiem klinšu kanjoniem,  necaurejamām jaunaudzēm, gaišo ātri skrienamo mežu, un daudzveidīgu augu faunu.

Šogad līdzīgi, kā iepriekšējo gadus, dalībniekiem piedāvāsim divu dienu formāta sacensības , pirmajā dienā – vidējā distances, otrajā dienā – garā distance.

Par Gančauskām, Bundzeniekiem un apvidu  vairāk stāstīsim nākošajā biļetenā. Skaidrs, ka orientieristiem šis būs kārtējais pārbaudījums prātam, izturībai un ātrumam, jo apvidus daudzveidība liks nopietni koncentrēties un fiziski strādāt visas distances garumā.

Jau ceturto gadu mēs sadarbojamies ar Gunāru Dukšti, kas kartes zīmēšanai pieiet at ļoti lielu atbildību un precizitāti. Sacensību karte līdz aprīlim būs gatava un varēsim  sākt distanču plānošanu Siguldas kausa 2020 sacensībām.

Sacensībās gaidīsim ikvienu orientēšanās sporta draugu un aktīvās atpūtas piekritēju, sākot no 8 gadu grupas bērniem, līdz 80 gadu grupas veterāniem, kā arī augstas klases sportistus.

RĪKOTĀJS

Biedrība “Siguldas Maratona klubs & Siguldas Takas” un Latvijas Orientēšanās Federācija. Sacensības atbalsta Siguldas novada pašvaldība un Krimuldas novada pašvaldība.

Galvenais tiesnesis un sacensību direktors – Kaspars Kārkliņš

Karte – Gunārs Dukšte

Rezultāti – Mārtiņš Dudelis

Distanču plānošana – Gunārs Dukšte

Inspektors – Indulis Peilāns

Reģistrācija, sekretārs – Ilona Kārkliņa

Distanču dienests – Valters Ļubinskis

Galvenais starta tiesnesis – Daniels Kārkliņš

Bērnu (SV8,10) distance – Valdis Janovs, Gunārs Dukšte

Mājaslapa, reklāma – Valdis Janovs

KONTAKTI UN INFORMĀCIJA

Galvenais tiesnesis: Kaspars Kārkliņš: +371 29184203, kasparsrunning@gmail.com

KARTE UN APVIDUS

Sacensības notiks iepriekš orientēšanās sacensībām nekad neizmantotā apvidū. Dalībniekiem piedāvāsim ļoti aizraujošu un sarežģītu apvidu – Gaujas kreisā krasta nogāzi, kuru pāršķeļ daudzas gravas ar neskaitāmiem gravu atzariem, iespaidīgiem klinšu kanjoniem,  dažāda ātruma  mežu, un daudzveidīgu augu faunu. Visu karti caurauž Latvijai netipisks, iespaidīgs reljefs. Augstumlīknes ik pa 5m. Ceļu un stigu tīkls neizteikts. Izņemot pāris lielos ceļus, kas ved uz mājām, mežā mežizstrādes un citu ceļu praktiski nav. Ir redzamas neizteiktas dzīvnieku takas.

Kartes autors: Gunārs Dukšte. Karte sagatavota 2019.gada rudens -2020.gada pavasaris ISOM2017-2 standartā. Kartes paraugi:

KARTES MĒROGS

Vidējā distancē:

 • SV8, SV10, SV60, SV65, SV70, SV75, SV80 – 1:7’500
 • Pārējām grupām – 1:10’000

Garā distancē:

 • SV8, SV10, SV60, SV65, SV70, SV75, SV80 – 1:7’500
 • SV18, SV20, SV21E – 1:15’000
 • Pārējām grupām – 1:10’000

SACENSĪBU CENTRS

Sacensību centrs: mājas “Bundzenieki”. Norādes no Siguldas-Līgatnes ceļa, pagrieziens uz “Ratniekiem”.

Screenshot 2020-02-08 at 19.21.50

SACENSĪBU CENTRA SHĒMA

Tiks ievietota vēlāk.

SACENSĪBU PROGRAMMA

Sestdiena, 15.augusts – vidējā distance

Svētdiena, 16.augusts – garā distance

REĢISTRĀCIJA, PIETEIKUMI UN DALĪBAS MAKSAS

Pieteikumu iesniegšana līdz 11.augustam pl.23.59 izmantojot LOF online pieteikšanās sistēmu: PIETEIKŠANĀS / REĢISTRĀCIJA.

Piesakoties obligāti jānorāda dalībnieka vārds, uzvārds, grupa, klubs, LOF orientēšanās datubāzes numurs (ODB), personīgās SportIdent kartes numurs (vai arī jānorāda, ka vēlēsies SI karti īrēt).

Jautājumus, kas saistīti ar pieteikšanos lūgums sūtīt uz e-pastu: kasparsrunning@gmail.com, vai zvanīt pa tel.+37129184203

Dalības maksa par 2 dienām:

Grupa
Reģistrēšanās datums | dalības maksas EUR
Līdz 22.jūl.2020

(pamata maksa)

23.jūl-4.aug.2020

(paaugstinātā maksa)

5.Aug-11.Aug.2020

(pēdējā brīža maksa)

Abas dienas Viena diena Abas dienas Viena diena Abas dienas Viena diena
S8 S10 V8 V10 8 5 10 6 11 7
S12 S14 V12 V14 12 7 14 8 16 9
S16 S18 V16 V18 14 8 17 10 19 11
S20 S60 S65 S70 S75 S80 V20 V60 V65 V70 V75 V80 18 11 22 13 24 15
S21E S21A S21B S35 S40 S45 S50 S55 V21E V21A V21B V35 V40 V45 V50 V55 25 15 30 18 34 20
OPEN1 OPEN2 22 11 22 11 22 11

Atlaides:

 • Siguldas Sporta Skolas bērni startē bez maksas.
 • Siguldas novada iedzīvotāju identifikācijas karšu īpašniekiem 20% atlaide no dalības maksas – reģistrējoties to lūdzam norādīt komentāros (organizators patur tiesības sacensību dienā pie reģistrācijas prasīt uzrādīt identifikācijas karti). Veicamo maksājumu ar atlaidi ID kartes īpašnieks aprēķina pats, ņemot vērā pieteikšanās datumu;
 • Siguldas Takas / Siguldas Maratona Kluba biedriem 30% atlaide no dalības maksas;

Dalības maksu lūdzam veikt ar pārskaitījumu uz biedrības kontu, norādot dalībnieku (vai vairākus), par kuru dalības maksa tiek veikta:

Biedrība “Siguldas maratona klubs & Siguldas Takas”

Reģ.Nr. 40008240164

Adrese Sigulda. P.Brieža iela 95-5, LV-2150

Konts LV53HABA0551048025994

Būs iespēja startēt arī vakantajās vietās konkrētā grupā, piesakoties sacensību dienā sacensību sekretariātā ne vēlāk, kā 1 stundu pirms sacensību sākuma konkrētajā dienā. Ja vakantās vietas tajā dienā izvēlētajā grupā vairs nebūs, tad varēs izvēlēties citu, savam vecumam piemērotu vai līdzīgu stiprāku grupu.

  • Dalības maksā tiek ieskaitīts ODB un LOF LK nodoklis.
  • SportIdent īre 1 EUR par dienu, ja nav sava personīgā SportIdent un nepieciešams to izīrēt no organizatoriem.
  • Piesakoties pēc 11.08, kā arī piesakoties uz vietas sacensību centrā, dalības maksa + 50% no pamata dalības maksas. Šādā gadījumā lūdzu pieteikties individuāli pie organizatoriem vai sacensību centrā. Tomēr reģistrācijas iespējas šādā gadījumā ir ierobežotas ar pieejamajām vakantajām vietām konkrētā grupā.
  • OPEN grupās, kur var pieteikties un startēt uzreiz, maksa ir noteikta par katru dalības dienu atsevišķi, un šai grupai netiek piemērots paaugstināts tarifs par vēlo pieteikšanos vai pieteikšanos uz vietas. OPEN grupās pieteikumus pieņems uz vietas, līdz būs sasniegts maksimāli pieejamais karšu skaits;
  • Iesniegtais pieteikums bez dalības maksas, tiks uzskatīts par garantiju dalības maksas samaksai sacensību centrā.
  • No pieteiktajiem un nestartējošajiem dalībniekiem tiek iekasēts 50% no dalības maksas!

DISTANČU PARAMETRI

Tiks norādīti nākamajā biļetenā.

Visām grupām, izņemot VS8, VS10, un OPEN, starta minūtes izlozes kārtībā (atbilstoši LOF noteiktajiem O skrējiena noteikumiem). Starta protokols tiks publicēts ne vēlāk kā 14.Augustā. Bērnu grupās VS8, VS10 un OPEN grupās starts brīvi izvēlētā laikā bez starta minūtes izlozes.

Distanču plānojums: Gunārs Dukšte.

DALĪBNIEKI

Sacensībās atļauts piedalīties ikvienam dalībniekam bez ierobežojuma, ievērojot dalībnieku vecuma un meistarības grupu dalījumu.

Dalībnieki paši atbildīgi par savu fizisko sagatavotību dalībai sacensībās un veselības stāvokli.

STARTA UN FINIŠA KĀRTĪBA

Sportident starta un finiša kārtība: 
– 3 min. pirms starta dalībnieks iztīra/aktivizē (Clear/Check) SI karti starta koridorā
– 2 min. pirms starta saņem papildus leģendas
– 1 min. pirms starta nostājas pie savas grupas kartēm, un pēc starta signāla dalībnieks no savas grupas kastes paņem karti un dodās distancē. Skrien pa marķējumu līdz K punktam, kas apzīmē STARTA vietu kartē.

Dalībnieks ir personīgi atbildīgs, ka startā ir paņēmis pareizo, savas grupas karti.

Finiša laiks tiek fiksēts dalībniekam atzīmējoties uz finiša līnijas izvietotajās SI Finiša stacijās. No starta iesildīšanās drēbes tiks nogādātas uz finišu. Dalībnieki startē ar numuriem, kas atradīsies starta vietā, starta numurs paredzēts abām sacensību dienām.

Abās dienās starta intervāls starp vienas grupas dalībniekiem 2.minūtes, elites grupas dalībniekiem 4.minūtes.

ATZĪMĒŠANĀS

Atzīmēšanās visām grupām ar elektroniski atzīmēšanās sistēmu SportIdent, personīgo SI karšu numuri ir jānorāda pieteikumā. Atzīmēšanās iespējama gan kontakta, gan bezkontakta režīmā (SIAC).

SportIdent īre vienai dienai EUR 1.00 (ja nepieciešams to izīrēt no organizatoriem).

SACENSĪBU CENTRA SHĒMA

Tiks parādīta nākamajā biļetenā.

TRANSPORTA NOVIETOŠANA

Dalībnieku transporta novietošanai tiks izmantota privātīpašuma teritorija, lūgums sekot transporta kustības regulētāju norādījumiem. Maksa par stāvvietu abām dienām 2.00 EUR.

NAKŠNOŠANAS IESPĒJAS

Siguldas novada naktsmītnes (viesnīcas, viesu namus u.c.) lūdzu skatīt: http://tourism.sigulda.lv/naksnosana/

SERVISS SACENSĪBU CENTRĀ

Sacensību centrā abas dienas darbosies bufete, būs pieejamas labierīcības. Centrā darbosies arī sporta inventāra tirdzniecība.

APBALVOŠANA

Visu grupu Siguldas Kauss 2020 Bundzenieki – Gančauskas 1.- 3. vietas ieguvēji divu dienu summā, tiks apbalvoti ar medaļām, pirmās vietas ar balvām.

ATBILDĪBA

Dalībnieki paši pilnībā atbildīgi par savu veselības stāvokli un gatavību startēt. Startējot distancē ikviens dalībnieks pats uzņemas pilnu atbildību par savu veselību un rīcību. Par bērniem sacensību zonā un arī distancē pilnībā atbild viņu vecāki/aizbildņi.

PAPILDUS INFORMĀCIJA

Piedaloties sacensībās, dalībnieki automātiski piekrīt savu personas datu apstrādei sekojošā apjomā: Vārds un Uzvārds – dalībnieka identifikācijai, dzimšanas gads – klasifikācijai, klubs – klasifikācijai. Dalībnieka rezultāts, vai distance veikta, un kādā laikā, tiks publicēts Internetā.

Pasākumā dalībnieki var tikt fotografēti vai filmēti, un iegūtie materiāli tikt izvietoti internetā ar orientēšanās sportu saistītos resursos vai publicēti preses izdevumos.

Sacensības atbalsta Siguldas novada dome.

ORGANIZATORA REKVIZĪTI

Biedrība Siguldas Maratona klubs & Siguldas Takas

Reģ.Nr. 40008240164

Adrese Sigulda. P.Brieža iela 95-5, LV-2150

Konts LV53HABA0551048025994


sociālo tīklu hash: #SiguldasKauss2020Bundzenieki

Twitter: https://twitter.com/hashtag/SiguldasKauss2020Bundzenieki?src=hash

Instagram: https://www.instagram.com/explore/tags/SiguldasKauss2020Bundzenieki/ 

FaceBook: https://www.facebook.com/search/str/SiguldasKauss2020Bundzenieki/stories-keyword/stories-public