Siguldas Kompass 2020 sezona ir beigusies 😦

Siguldas Kompass 2020 – Kopvērtējums

Sākot ar 31.Oktobri notiek individuālie virtuālie orientēšanās treniņi!

Info => Individuālie treniņi


Nu jau ceturto gadu Siguldas Takas turpina radīt prieku un trenēšanās iespējas ikvienam aktīvā dzīvesveida piekritējam ar iknedēļas tautas orientēšanās sacensību seriālu Siguldas Kompass 2020. Absolūti neticami, bet šogad skriesim veselās 8 (!!!) pilnīgi jaunās kartēs. Tas ir brīnums un arī iespēja ikvienam Siguldas, Cēsu, Valmieras, Rīgas, Ogres un citu tuvējo novadu un pilsētu iedzīvotājiem baudīt tehniski kvalitatīvāko orientēšanās seriālu Latvijā.

Šogad Siguldas Kompass 2020 notiks 30 kārtās. Sāksim jau Marta vidū, un turpināsim līdz pat Novembra beigām. No 28 kārtām veselās 10 kartēs Siguldas Kompass nav noticis nekad. Un 8 kartēs no šīm – tās ir pilnīgi jaunās teritorijas, kas nekad iepriekš nav izmantotas orientēšanās sacensībām. Savukārt no atlikušajām kārtām vairākas ir atjaunotas 2 pēdējo gadu laikā. Nu ko, ieintriģējām? Paskaties kalendāru zemāk.

Pavasarī plānotas vairākas SPRINTA kārtas, un tādejādi mēs palīdzēsim gatavoties Latvijas Čempionātam SPRINTA distancē, kur distance tiks plānota nedaudz garāka, kā sprintā ierasts.

Tautas orientēšanās sacensību seriāla “Siguldas Kompass” 2020.gada sezonas nolikums

Rīkotāji un Mērķis

Seriālu organizē Siguldas sporta klubs “Siguldas Takas”. Seriāla mērķis ir popularizēt orientēšanās sportu, veselīgu dzīvesveidu un radīt iespēju pavadīt kvalitatīvu laiku pie dabas ģimenēm ar bērniem, kā arī dot iespēju iepazīt orientēšanās sportu iesācējiem un uzlabot orientēšanās prasmes pieredzējušiem sportistiem.

Sacensību laiks un vieta

Sacensības notiek trešdienās no 16:30-19:30. Sākot no 9.Septembra starts atvērts no 16:00.

Sākot ar 10.oktobri sacensības notiek sestdienās ar starta laiku no 12:00-14:00.

Ikvienas kārtas Finišs tiek slēgts 30 min pēc starta slēgšanas. Lūdzu ierodieties laicīgi, īpaši rudens kārtās, kad ātri paliek tumšs. Ja nepieciešams, ņemiet startā līdzi lukturīti.

Dalībnieki ir atbildīgi par savlaicīgu ierašanos startā un laicīgu finiša sasniegšanu. Tikai laicīgi finišējošie sportisti iegūst pilnvērtīgus rezultātus un baudījumu. Dalībnieki, kas finišē pēc Finiša slēgšanas, rezultātos netiek fiksēti. Kontrolpunktus organizatori sāk novākt 15…30 min laikā pēc finiša slēgšanas.

Seriāls notiek saskaņā ar sacensību kalendāro plānu:


Kārtas nr.
DatumsVietaRezultāti un KartesOrganizators
114-Mar-2020Līgatne – Gaujasmala – SPRINTSREZULTĀTI un KARTESEmīls Mortuļevs
Virtuālo treniņu kārtasMarts – Jūnijs Kartes un rezultāti 
1310-Jun-2020Allažmuiža Jauna KarteREZULTĀTI un KARTESDagnis Dubrovskis
1417-Jun-2020Vangaži Jauna KarteREZULTĀTI un KARTESFOTOGRĀFIJASValdis Janovs
Brīvlaiks    
1529-Jūl-2020Bīriņu pils Jauna KarteREZULTĀTI UN KARTESValdis Janovs
1605-Aug-2020Turaida – GrotiņiREZULTĀTI UN KARTESJānis Eņģelītis
Siguldas Kauss 202015-16.Aug.2020Gančauskas – Bundzenieki Jauna KarteREZULTĀTI un KARTESKaspars KārkliņšValdis JanovsGunārs Dukšteviss klubs
1719-Aug-2020Melandru mežs – Raganas mehāniskās darbnīcas Jauna KarteREZULTĀTI un KARTESJānis Eņģelītis
1826-Aug-2020Kaķīškalns (lejā)REZULTĀTI un KARTESAiga Rozenberga
192-Sep-2020Sudas purva austrumi Jauna KarteRezultāti un KartesEmīls Mortuļevs
209-Sep-2020Futbolgolfs (Zemzari, Turaida) Rezultāti un KartesJānis Zilvers
2116-Sep-2020Brūveri (Velnala) REZULTĀTI un KARTES Māris Zinbergs
2223-Sep-2020Katlapiezis Rezultāti un KartesJānis Zilvers
2330-Sep-2020VējupīteRezultāti un Kartes Sandra Ozoliņa
2410-Oct-2020Brasla – SulaiņiRezultāti un KartesAinārs Veģeris
Individuālo treniņu kārtas31.Oct => ….Individuālie treniņi 

Dalībnieku grupas

Bērni, kas jaunāki par 8 gadiem, startē tikai vecāku vai skolotājas pavadībā, vai ar īpašu vecāku atļauju var startēt individuāli, par to brīdinot organizatorus. Par bērniem pilnu atbildību uzņemas viņu vecāki/aizbildņi. Distances garums var mainīties atkarībā no apvidus sarežģītības.

Jaunākajām grupām SV8, SV10 distance ved pa ceļiem, takām, stigām un citiem līnijveida orientieriem. Dažās vietās var būt sastopama lentīte. Bērnu distancēs ar “smaidīgām” vai “bēdīgām” sejiņām ir atzīmēts pareizs vai nepareizs virziens, tādejādi palīdzot bērnam domāt un pieņemt pareizo lēmumu. Par bērna laišanu distancē atbild vecāks vai aizbildnis!! 

NB! SPRINTA kārtās jaunākā dalībnieku grupa ir SV12. Bērni, kas ir jaunāki par 10 gadiem var startēt SV12 grupā, bet tikai vecāku pavadībā!

!! Mazo bērnu lentīte šogad nebūs visu distanci, bet tikai dažās vietās, kas būs pārāk sarežģītas (cauri zaļumiem, gravām utml). Tur, kur distance bērniem iet pa ceļiem, takām, stigām, pļavas malām vai citiem labi redzamiem līnijveida orientieriem – tur nekāda lentīte netiek izvietota. Distancē izvietotas smaidīgas un bēdīgas sejiņas, kas palīdz bērnam saprast, vai viņš skrien pa pareizu taku vai jāgriežas atpakaļ.

GrupasDistances garumsDalībnieka vecums Distances aprakstsUzvarētāja laiks
S8, V81.5…2.5kmlīdz 10 gadiem (ieskaitot)Distance pa līnijveida orientieriem (ceļiem, takām, pļavas malām, utml); dažās vietās iespējama lentīte; Visi KP tieši uz līnijveida orientiera vai lentas~15 min
S10, V101.5…2.5km9-10 gadiDistance pa līnijveida orientieriem (ceļiem, takām, pļavas malām, utml); dažās vietās iespējama lentīte; 1…2 KP iespējami līdz 30m no līnijveida orientiera~15 min
S12, V122…3km11-12 gadiDistance pārsvarā par līnijveida orientieriem, tomēr nepieciešams kompass un ir dažas ceļu izvēles, punkti labos,izteiktos un redzamos orientieros~25 min
S16, V163…6km13-16 gadiDažādas ceļu izvēles, pietiekami sarežģīta navigācija, dažkārt var būt fiziski smaga, vairāki sarežīti KP, daudzi ceļu izvēles varianti~35 min
OPEN2…3kmVīr un Siev iesācējiem, bez vecuma ierobežojumaViegla distance, nepieciešams kompass, daudz izmantoti līnijveida orientieri, ir dažas ceļu izvēles, punkti labos redzamos orientieros~ 25 min
S, V – Vidējā3..6km>=17 gadiem, bet zem 55 gadiemDažādas ceļu izvēles, pietiekami sarežģīta un interesanta  navigācija, dažkārt var būt fiziski smaga, vairāki sarežīti KP, daudzi ceļu izvēles varianti~ 35 min
S, V – Senioru3…6kmNo 55 gadu vecumaDažādas ceļu izvēles, pietiekami sarežģīta un interesanta  navigācija, dažkārt var būt fiziski smaga, vairāki sarežīti KP, daudzi ceļu izvēles varianti ~ 40 min
S, V – Garā5…10kmBez vecuma ierobežojumaGara, sarežģīta, fiziski grūta, ar daudziem ceļu izvēles variantiem, ar sarežģītu vai ārkārtīgi sarežģītu navigāciju. Tipiski stiprākajiem vīriem un sievietēm, elitei, sportistiem, piedzīvojumu meklētājiem~ 65 min

Reģistrācija un distances iezīmēšana kartē

Reģistrācija un pieteikšanās notiek sacensību centrā. Ierodoties sacensību centrā, dalībnieks izvēlās starta grupu, reģistrācijā samaksā dalības maksu un saņem sacensību karti, kurā vai nu ir vai vēl nav iezīmēta viņa grupas distance. Ja distance nav iezīmēta, tad dalībnieks, balstoties uz organizatora iedoto informāciju, kas lasāma uz informācijas stenda vai arī balstoties uz distances lapiņām, savelk atbilstošos KP kartē tādā kārtībā, kā norādīts. Ja dalībniekam nav savas SportIdent elektroniskās (SI) kartes, to var aizņemties distances veikšanai no organizatoriem. 

Sacensību norise

  • Kad dalībnieks ir gatavs doties uz startu, tas paņem karti, SI čipu un dodas uz  starta vietu. Starta vietā dalībnieks “izdzēš” SI kartē iepriekšējo informāciju ievietojot SI karti “CLEAR” lasītājā un sagaidot skaņas signālus. Kad dalībnieks gatavs startam, SI karte jāievieto “START” lasītājā, sagaidot trīs secīgus skaņas un gaismas signālus, un pēc tam var doties distancē. 
  • Distances laikā dalībnieks atrodot kontrolpunktu veic atzīmi ievietojot SI karti KP lasītājā un sagaidot skaņas signālu. Distancē KP apmeklē pavēles kārtībā kā iezīmēts kartē saskaņa ar distances aprakstu.
  • Distanci beidz, atzīmējoties ierīcē “FINISH”. Uzreiz pēc finiša dalībnieks pie tiesneša nolasa SI karti un saņem izdruku ar skrējiena rezultātiem. 
  • Dalībniekam, kurš dažādu iemeslu dēļ nav veicis distanci, par to jāpaziņo finiša tiesnesim un jānolasa SI karte. Ja dalībnieks no organizatora ir aizņēmies SI karti, tā ir jāatdot organizatoram pēc distances beigšanas. SI kartes nozaudēšanas gadījumā dalībnieks sedz tās vērtību pilnā apmērā (SI-8 un SI karte: 30 EUR, SI-9 un SI10 un SI11: 50 EUR, SIAC 65 EUR).

Dalības maksa

Dalības maksa:

  • 5 EUR – pieaugušiem;
  • 3 EUR – jauniešiem & skolēniem (grupas VS8, 10, 12, 14, 16) un pensionāriem (uzrādot apliecību), un “Siguldas Maratona Klubs & Siguldas Takas” kluba biedriem;
  • par brīvu – Siguldas Sporta Skolas audzēkņiem;

Dalības cenā ietverta orientēšanās karte un SportIdent SI atzīmēšanās kartes izmantošana, ja pašam nav un nepieciešams to aizņemties.

Reģistrācijas brīdī uzrādot Siguldas ID karti, dalībniekam tiek piešķirta 20% atlaide dalības maksai. Siguldieša ID karte jāuzrāda katram dalībniekam atsevišķi. Dalībnieks pats atbildīgs par atlaides prasīšanu un kartes uzrādīšanu.

Nepieciešamais inventārs

Lai piedalītos sacensībās, nepieciešams mežam piemērots  apģērbs un apavi, kompass un SI čips. Kompasu (pieejams ierobežots apjoms) un SI čipu iespējams aizņemties no organizatoriem, un tas ir iekļauts dalības maksā. 

Rezultāti

Rezultāti tiks publicēti sacensību dienā vai vēlākais, nākamās dienas laikā internetā mājas lapā  http://www.siguldastakas.lv/kompass2020.

Vērtēšana un apbalvošana

Seriāla rezultāti tiek vērtēti pa dalībnieku starta grupām. 

Ar balvām tiek apbalvoti Seriāla kopvērtējuma 1-3 vietu ieguvēji katrā starta grupā (un pa dzimumiem), bērnu grupās SV8, SV10  1.-6.vietas ieguvēji. Ikvienā kārtā, veiksmīgi veicot distanci, dalībnieks iegūst punktus. Punktu skaits tiek aprēķināts grupas uzvarētāja rezultātu dalot ar dalībnieka rezultātu un reizinot ar 1000. Kopvērtējumā tiek ieskaitīti 11 labāko kārtu rezultāti. Kopvērtējuma tabula tiek publicēta mājas lapā http://www.siguldastakas.lv/kompass2020/ (tā tiek atjaunota pēc iespējas bieži). 

Atbildība

Dalībnieki paši pilnībā atbildīgi par savu veselības stāvokli un gatavību startēt. Startējot distancē ikviens dalībnieks pats uzņemas pilnu atbildību par savu veselību un rīcību. Par bērniem sacensību zonā un arī distancē pilnībā atbild viņu vecāki/aizbildņi.

Papildus informācija

Piedaloties Seriālā, dalībnieki automātiski piekrīt savu personas datu apstrādei sekojošā apjomā: Vārds un Uzvārds – dalībnieka identifikācijai, dzimšanas gads – klasifikācijai. Dalībnieka rezultāts un tas, vai distance veikta vai nav veikta, un kādā laikā, tiks publicēts Internetā.

Seriāla pasākumos dalībnieki var tikt fotografēti vai filmēti, un iegūtie materiāli tikt izvietoti internetā ar orientēšanās sportu saistītos resursos vai publicēti preses izdevumos.

2020.gadā sacensības atbalsta Siguldas novada pašvaldība, Zilvēr dzērienu darītava, Siguldas saldējums, Jāņa Sēta.

Kontakti

Kluba rekvizīti
Biedrība “Siguldas maratona klubs & Siguldas Takas”;
Reģ.Nr. 40008240164
Adrese Sigulda. P.Brieža iela 95-5, LV-2150
Konts LV90HABA0551041074405