Telpu orientēšanās Siguldas Sporta Centrā Nolikums

Kartes: Ātrā distanceGarā distanceIesācēju distance

No 2. līdz 8.aprīlim Siguldas novada pašvaldība organizēs Veselības un sporta nedēļu, kuras laikā novadnieki bez maksas varēs piedalīties dažādās sportiskās nodarbībās, praktiskās un izzinošās lekcijās par veselīgu un aktīvu dzīvesveidu. Veselības un sporta nedēļas galvenā „vēstniecība” būs Siguldas Sporta centrs, taču pasākumi notiks arī citviet pilsētā. Pirmā Veselības un sporta nedēļas diena, 2.aprīlis, būs Ģimeņu diena, kad dažādās aktivitātēs aicinātas piedalīties ģimenes ar lielākiem un mazākiem bērniem.

No plkst.13.00 līdz 15:00 Siguldas Sporta centrā (Ata Kronvalda ielā 7A) notiks telpu orientēšanās visai ģimenei un rāpošanas čempionāts mazākajiem novadniekiem, ko nodrošinās Siguldas Takas.

Telpu orientēšanās ir aktivitāte, kurās dalībnieki sacenšas, pēc iespējas ātrāk atrodot visus telpās izvietotos kontrolpunktus. Siguldas Sporta centra telpas būs savienotas ar Siguldas pilsētas vidusskolu, tādējādi dodot iespēju veikt aizraujošu distanci, meklējot ceļu pa kāpņu telpām, slepenām novietnēm, skolas gaiteņiem un klasēm. Sacensības notiks vēl nebijušās telpās, kur savienotas divas milzu ēkas – Siguldas Sporta Centra un Siguldas Pilsētas Vidusskola, tādejādi vienreizēji komplicētu struktūru ar daudziem izaicinājumiem pat orientieristiem ar pieredzi. Tomēr organizatori īpaši piedomājuši, lai arī cilvēki, kas nekad nav šo mēģinājuši, varētu individuāli vai ar bērniem kopā atrast veiksmīgi visus KP īpašā iesācējiem plānotā distancē.

Būs pieejamas vairākas distances:

 • iesācēju distance, kur kontrolpunkti būs izvietoti, lai iepazītu telpu orientēšanās pamatprincipus un saprastu telpisko domāšanu;
 • Ātrā distance prasīs atjautīgu domāšanu un veiklu rīcību;
 • Garā distance pārbaudīs dalībnieku spējas atrast visus kontrolpunktus, kas izvietoti abās telpās.

Lai piedalītos, iepriekš nav jāpiesakās. Reģistrācija uz vietas. Dalība bez maksas pilnīgi visiem dalībniekiem!

Aicieniet visus paziņas un draugus, paņemiet bērnus, vecmāmiņas un vectētiņus pie rokas – atvediet pamēģināt ko jaunu un ģimenēm draudzīgu!

Tie dalībnieki, kas piedalās “Lieldienu Balvā” Rīgā, var bez steigas paspēt atbraukt arī uz Telpu Orientēšanos Siguldā. Finišs tiks slēgts 15:30.

Nolikums

Telpu Orientēšanās sacensības Siguldas Spota Centrā 2018.gada 2.aprīlī organizē biedrība “Siguldas Maratona Klubs” / Siguldas Takas.

Telpu orientēšanās sacensību mērķis ir parādīt dalībniekiem orientēšanās sporta interesanto dabu, kur ir gan jāskrien, gan jādomā, lai pēc iespējas ātrāk izietu uzdoto distanci. Telpu orientēšanās sacensības notiek iekštelpās.

Šī ir speciāla orientēšanās sporta disciplīna, kur kontrolpunkti izvietoti ēku iekštelpās. Šo intelektuālo sacensību mērķis ir:

 1. iepazīstināt ar orientēšanās sportu, un konkrēti telpu orientēšanās disciplīnu;
 2. radīt iespēju ģimenēm, bērniem un pārējiem jēgpilni pavadīt laiku;
 3. veicināt bērnu un pieaugušo intelektuālo attīstību, lēmumu pieņemšanu un domāšanas ātrumu;

Sacensību teritorija un telpas

Sacensību dalībnieki ģērbjas kā iekštelpās nepieciešams, jo skrienot būs silti. Vēlami šorti un viegli krekliņi. Skriešana tikai ar iekštelpām paredzētiem sporta apaviem. Pārģērbties varēs Siguldas Sporta Centra telpās.

Reģistrācija

Ierodoties sacensību centrā, jādodas uz reģistrācijas vietu, kur aizpilda organizatoru izsniegtu anketu. Kad anketa aizpildīta, ar to dodas pie organizatora un pretī saņem SportIdent karti, ja tāds nepieciešams. Startēt iespējams arī ar savu personīgo SI karti. Uz anketas tiek piefiksēts SportIdent numurs, kas dalībniekam tiek piešķirts, vai arī dalībnieks uzraksta savu personīgā SI numuru. Pēc finiša, kad izskrietas visas vēlamās distances, dalībnieks piešķirto SportIdent karti atgriež organizatoriem. Dalībnieks ir pilnībā atbildīgs par SportIdent kartes atgriešanu, ja SportIdent ir aizņemts no organizatoriem. Ja sacensību laikā piešķirto SI dalībnieks nevar atgriezt, jāsamaksā pilna SI nozaudēšanas maksa: SI-8 un SI karte: 35 EUR, SI-9 un SI10 un SI11: 50 EUR, SIAC 65 EUR apmērā.

NB!! Nomātie Sportidenti pieejami tikai ierobežotā daudzumā, tāpēc var būt situācija, kur ir jāgaida, kad kāds no iepriekšējiem dalībniekiem ir finišējis un tikai tad būs pieejamas SportIdent kartes nākamajiem startēt gribētājiem.

Sacensību Programma, laiki

 • 2018. gada 2. aprīlī (pirmdiena) no 12:30 ierašanās sacensību centrā
 • 12:30 – 15:00 reģistrācija, nomāto SI karšu saņemšana
 • 13:00 – 15:00 dalībnieku starti, brīvā starta laikā, jebkurā no trīs distancēm.
 • 15:45 tiek slēgts finišs un tiek sākta distances novākšana. Dalībnieki, kas nav finišējuši līdz 15:45 var tikt diskvalificēti, jo KP būs jau daļēji novākti.

Rezultāti tiks publicēti nākamās dienas laikā internetā kluba mājas lapā: http://www.siguldastakas.lv/

Sacensību distanču kartes

Sacensību karte katrai no distancēm būs drukāta uz A3 vai A4 formāta. Kartes nav zīmētas konkrētā mērogā, tās ir shematiskas. Pēc finiša kartes paliek sacensību dalībnieku rīcībā. Jau finišējušie dalībniekiem aizliegts rādīt kartes tiem, kas vēl nav startējuši. Ievērosim godīgas spēles principus!

Uz katras kartes uzdrukāta konkrēta viena distance, piemēram, “Distance iesācējiem” vai “Ātrā distance”. Dalībnieks pats ir atbildīgs par pareizās distances izvēli un pareizās kartes paņemšanu startā. Vienu distanci drīkst skriet tikai vienu reizi. Ja dalībnieks kādu distanci izskrien 2x, tad tas var sabojāt rezultātu uzskaiti.

Distances

Būs pieejamas 3 sacensību distances:

 • Iesācēju distance, kur kontrolpunkti būs izvietoti, lai iepazītu telpu orientēšanās pamatprincipus un saprastu telpisko domāšanu. Distance būs īsa, viegla un paredzēta dalībniekiem bez priekšzināšanām kā arī maziem bērniem.
 • Ātrā distance prasīs atjautīgu domāšanu un veiklu rīcību, tomēr aptuvenais uzvarētāja laiks plānots 12..15 min.
 • Garā distance pārbaudīs dalībnieku spējas atrast visus kontrolpunktus, kas izvietoti abās ēkās vairākās telpās. Aptuvenais uzvarētāja laiks plānos 20…25 min.

Dalībniekiem sacensībās jāizskrien viena vai vairākas distances. Katrā distancē rezultātus uzskaitīs atbilstoši noteiktajām dalībnieku grupām. Nav svarīga secība, kādā distances tiek izietas. Distanču rezultāti netiek summēti. Nav atļauts iepazīties ar distanci pirms sava starta, ievērojot godīgas spēles principus un izturoties ar cieņu pret citiem dalībniekiem. Dalībnieki viens otram kartes sacensību laikā un pēc finiša sacensību vietā nerāda, ar tām var iepazīties pēc sacensībām. Kartes paliek dalībnieku īpašumā.

Starts, Finišs un Atzīmēšanās

Distancē atzīmēšanās notiek ar SportIdent (SI) elektroniskajām kartēm.

 • Startā ir jānotīra SI karte (ievietotjot to CLEAR ierīcē). Starta brīdī dalībniekam tiek izsniegta karte (Distance 1 vai Distance 2, vai Distance 3 – dalībnieks pats to pasaka). SI karte jāievieto START lasītājā. Distance jāveic kartē uzzīmētajā kārtībā!!
 • Starts ir apzīmēts ar TRIJSTŪRI, kontrolpunkti ir kā aplīši, un finišs ir dubults aplītis. Katram kontrolpunktam ir viņa kārtas numurs distancē, un paša kontrolpunkta numurs (piemēram, 1-34; 2-36 utt). Kontrolpunktus jāapmeklē un jāatzīmējas kārtībā, kā tie uzzīmēti uz kartes, piemēram, 1-34 -> 2-36 ->3-40, utt (ar līniju savienoti kontrolpunkti / piemērs).
 • Katrā kontrolpunktā atrodas SI lasītāja stacija, kurā jāatzīmējas ar piešķirto SI čipu, sagaidot skaņas signālu. Atzīmējoties pēdējā KP, dalībnieks dodas uz finišu, kur atzīmējas FINISH.
 • Pēc tam dalībnieks nolasa SI čipu pie organizatora galdiņa, lai piereģistrētu rezultātu, un iegūtu rezultātu lapiņu. Dalībnieks pats ir atbildīgs par laika nolasīšanu finišā pēc katras distances veikšanas. Organizatori dalībniekam var jautāt kurā grupā viņš startē, kāds ir viņa vārds, un kuru distanci viņš skrēja.
 • Ja SportIdent ir īrēts, tas ir jāatgriež finišā uzreiz pēc rezultātu nolasīšanas, kad veiktas visas izvēlētās distances.

Dalības maksa

Visiem dalībniekiem piedalīšanās, kartes, SI īre un dalība sacensībās ir pilnīgi bez maksas. Sacensībās atbalstu sniedz Siguldas novada dome un Eiropas Savienība.

Dalībnieku Grupas

Bērni, kas jaunāki par 7 gadiem, startē tikai vecāku vai skolotājas pavadībā, vai ar īpašu vecāku atļauju var startēt individuāli, par to brīdinot organizatorus. Par bērniem pilnu atbildību uzņemas viņu vecāki/aizbildņi.

 

Ģimene ar maziem bērniem – tētis, mamma vai viens no viņiem un vismaz viens bērns, kas jaunāks par 10 gadiem.

V10 – puiši līdz 10 g. vecumam (ieskaitot)

S10 – meitenes līdz 10 g. vecumam (ieskaitot)

V12 – puiši līdz 12 g. vecumam (ieskaitot)

S12 – meitenes līdz 12 g. vecumam (ieskaitot)

V14 – puiši līdz 14 g. vecumam (ieskaitot)

S14 – meitenes līdz 14 g. vecumam (ieskaitot)

V16 – puiši līdz 16 g. vecumam (ieskaitot)

S16 – meitenes līdz 16 g. vecumam (ieskaitot)

V21 – atklātā grupa vīriem, bez vecuma ierobežojuma

S21 – atklātā grupa vīriem, bez vecuma ierobežojuma

V40 – vīri no 40 gadu vecuma

S40 – sievietes no 40 gadu vecuma

Vērtēšana un rezultāti

Katras grupas rezultāti katrā distancē tiek publicēti atsevišķi. Šīs sacensības ir priekam un lieliskam laikam kopā, tāpēc apbalvojums ir pati iespēja skriet un atrast. Atsevišķi apbalvojumi nav paredzēti. Rezultāti tiks publicēti http://www.siguldastakas.lv/.

Atbildība

Sacensību organizatori neuzņemas atbildību par dalībnieku veselību un drošību. Dalībnieki paši ir pilnībā atbildīgi par sevi, savu veselību un gatavīvu startēt visā distances laikā un visu sacensību laikā. Par bērniem sacensību zonā un arī distancē pilnībā atbild viņu vecāki un aizbildņi.

Papildus noteikumi

 • Aizliegts startēt ielas un vieglatlētikas vai orientēšanās sporta apavos ar radzēm. Ieteicams izmantot sporta apavus, ar kuriem var ērti pārvietoties pa cietu virsmu. Lai izvairītos no traumām, lūdzam izmantot apavus ar pēc iespējas plānāku zoli.
 • Telpas ir apsildītas. Sacensību centrā būs pieejama tualete.
 • Iesildīšanās skrējienu var veikt ārpus ēkas, bet izmantojot citus apavus.
 • Dalībnieki paši atbild par savu veselības stāvokli. Par bērnu veselības stāvokli atbild vecāki vai aizbildņi, treneri vai personas, kuras bērnus pavada. Sacensību rīkotāji nenes atbildību par traumām, kas gūtas sacensību laikā.
 • Kāpņu telpu apkārtnē jābūt ļoti uzmanīgiem. Neuzmanība var izraisīt smagas sadursmes starp dalībniekiem. Skrienam uzmanīgi, jo pretī jebkurā vietā var nākt kāds cits dalībnieks. Ievērojam norādīto kustību virzienu.

Īpaši noteikumi

 • Skrienam tikai pa labo pusi – gan gaiteņos, gan trepēs. Vienmēr turamies pa labi un tikai pa labi.
 • Ja kartē ar zilu virziena bultu parādīts konkrēts kustības virziens (gaiteņos, trepēs), tad tas jāievēro.
 • Skrienot cauri durvīm vai uz vai no kāpņu telpas – izstiep roku ar visu karti uz priekšu cik tālu vien vari, lai tevi var redzēt pirms tu parādies durvīs.
 • Sarkanās līnījas kartē un telpās kā norobežojošās līnījas šķērsot ir kategoriski aizliegts.
 • Labirintā sarkanās līnijas šķērsot kategoriski aizliegts. Nedrīkst stiept pāri roku un mēģināt atzīmēties pāri sarkanajai līnījai.

Par ikvienu augstākminētā punkta pārkāpumu sacensību organizatori nekavējoši dalībnieku diskvalificē un noņem no trases, liedzot turpmāku dalību sacensībās.

Organizatoru kontaktinformācija